Pražcovací nářadí

 

Pilový kotouč pro řezání drážek v hmatníku

kotouc

kód 8018100

Pilové kotouče pro strojní prořezávání drážek na hmatníku. Drážka pro pražec je rovná a nevyštípaná. Průměr pilového kotouče je 80 mm, tloušťka těla kotouče je 1,8 mm. Vyrobeno z HSS oceli a je možné jej přebrušovat. Pro hřídele o průměru: 25, 28, 30, 32 a 40 mm. 

K dodání jsou dva druhy kotoučů pro dvě šířky drážek:

A. 0,43 mm

B. 0,52 mm

 

 

Ruční ohýbačka pražcových drátů

fret bender

kód 9.2-3

Ruční ohýbačka pražcových drátů umožňuje ohnutí rovného drátu do požadovaného rádiusu. Poloměr je snadno nastavitelný. Ve vodícím válečku jsou dva typy zafrézování, které umožňuje ohýbat pražcové dráty jak se standardní šířkou stopky 0,5 mm, tak širší nožky opravářských drátů o šířce 0,63 mm.

 

 

Zaštipovací kleště

kleste

kód 10.2-3 

Velice odolné zaštipovací kleště na pražcový drát. Slouží pro odstranění stopky (nožky) na koncích pražce pro instalaci do olemovaných hmatníků. Kleště jsou nastavitelné pro dráty šířky 2 – 3 mm (tedy velikost M a L). Velice kvalitní provedení a silná odolnost dává těmto kleštím tu výhodu, že jsou vhodné i pro zaštipování nerezových pražcových drátů.

 

 

Doraz pražce pro zaštipovací kleště 

doraz 2

kód 11.2-3 

Doraz je určen výhradně pro zaštipovací kleště značky Sintoms. Nastavitelný doraz umožňuje odstranění stopky pražce vždy stejně daleko od okraje korunky a to vždy stejně daleko a to velice rychle. Jednoduchá, avšak robustní konstrukce dovoluje rychlou montáž. Doraz je rozšíření pro zaštipovací kleště, samostatně je bezúčelný.